Sernikowe cake pops lizaki z sernika
||

Sernikowe cake pops – lizaki z sernika

Już dawno chciałam zrobić te lizaki z sernika. Tak – z sernika. Klasyczne cake popsy są z ciasta ucieranego albo babki bądź murzynka, ja wykorzystałam sernik. Było to jedno ze słodkich dań na czwartych urodzinach mojego Syna i zniknęło jako pierwsze. Dzieci uwielbiają takie rzeczy! Zapiszcie sobie przepis na sernikowe cake pops – przyda się na Dzień Dziecka!

Składniki

(na ok. 20 sztuk)

500 g upieczonego sernika – tylko masy serowej, bez żadnych dodatków (np. połowa z tego przepisu)
40 g czekolady białej
300 g czekolady mlecznej lub gorzkiej
2 łyżki oleju
kilka kruchych ciastek

Przykładowa posypka

pokruszone kruche ciasteczka
kolorowy cukier
wiórki kokosowe

Dodatkowo

plastikowe patyczki do cake popsów albo wykałaczki
stojak, np. kawałek styropianu, tekturowe pudełko z naciętymi otworami, jabłko, specjalny stojak na cake popsy

Masę serową kruszymy i mieszamy z roztopioną w kąpieli wodnej białą czekoladą.

Odrywamy kawałki wielkości mniej więcej orzecha włoskiego (ok. 30 g) i formujemy z nich kulki. Każdą kulkę obtaczamy w pokruszonych ciasteczkach. Układamy kulki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Blachę z kulkami wkładamy do zamrażarki na minimum pół godziny.

Sernikowe cake pops lizaki z sernika

Gorzką lub mleczną czekoladę roztapiamy w kąpieli wodnej razem z olejem. Mieszamy, żeby składniki dobrze się połączyły. Zostawiamy do lekkiego przestudzenia.

Z zamrażarki wyciągamy blachę z kulkami. Końcówkę patyczka zanurzamy w roztopionej czekoladzie i od razu wbijamy w środek kulki, wciskając patyczek mniej więcej do jej połowy. Ponownie wkładamy blachę z kulkami (patyczkami do góry) do zamrażarki – na minimum 15 minut.

Sernikowe cake pops lizaki z sernika

Podgrzewamy czekoladę, żeby była znów płynna. Wyjmujemy kulki z zamrażarki i trzymając za patyczek, obtaczamy w czekoladzie. Trzymamy chwilę patyczek z kulką nad czekoladą, żeby jej nadmiar spłynął do miski – można postukać lizakiem o kant miseczki, żeby nadmiar czekolady opadł. Dekorujemy posypką i umieszczamy cake popsy na stojaku.

Przechowujemy w lodówce.

Źródło: Moje Wypieki

Sernikowe cake pops lizaki z sernika

Podobne wpisy